Kérdés
2007.08.14. 20:38 Line24
Amikor rátalálunk valakire, aki tetszik, aki jó fej, aki megmozgatja fantáziánkat és érzéseinket, beindulunk és képtelenek vagyunk kiverni a fejünkből. Mágnesként vonz az az ember s örökké vele akarunk lenni, gondolataink vissza-vissza térnek hozzá s szinte megszállottjává válunk.
Ám amikor kiderül, hogy érzéseink nem találnak viszonzásra, magunkba roskadunk. Őrültek módjára kattog az agyunk, hogy hol rontottuk el, hol korrigálhatnánk és hogyan szerezhetnénk vissza figyelmét, szerelmét. Mindenkinek kikérjük a véleményét, hátha valami jó tanáccsal szolgál számunkra, hátha megmutatja a Hozzá visszavezető sárga utat. Megosztjuk minden olyan emberrel, aki bírja bizalmunkat, fájdalmunkat és csak beszélünk, beszélünk és beszélünk Róla, hogy akár így - gondolatban - velünk lehessen. Este az ágyban lefekvéskor szintén Rá gondolunk, az Ő nevével ajkunkon ájul álomba megtépázott agyunk.
Napközben - munkánk folyamán - minden unalmas percben azonnal feltódulnak bennünk az emlékek. Telefonunkat elővéve máris az Ő számát tárcsáznánk.
Mindenki megégette magát legalább egyszer az életben: mégis miért próbálkozunk újra meg újra? Mazohisták vagyunk? Mi hajt minket egymás felé, ha szinte lehetetlen békében kijönnünk, megbeszélnünk, megoldásokat találnunk nézeteltéréseinkre? Minden új generáció figyelmen kívül hagyja az elődjeinek tapasztalatát, s most majd mi megmutatjuk hurráoptimizmussal belevágunk, mert mi érettebbek, okosabbak, jobbak és mások vagyunk?!
Aztán az emberi természet konstans, így se jobbak, se rosszabbak, sem okosabbak, sem hülyébbek nem leszünk úgy nagy átlagban: az emberi intelligencia állandó, a Földön, csak közben szaporodunk...
Nem tudunk békét kötni, nem bírjuk a szürke hétköznapok robotját, nehezen térünk ki a csábítások útjából - szerelmesek vagyunk az ideáinkba és a változatosságba! Egy új kapcsolat elején semmi másba, csak az újba bolondulunk bele, amelyet - mivel még nem ismerünk - felruházunk mindazzal, ami felcsigázz, ami lelkesít, amit elvártunk rózsaszín, sarokban szővögetett álmainkban. Aztán szépen lassan/gyorsan rájövünk, tapasztalunk és sorban szétpukkanak a léggömbök. Aztán van aki marad - megszokásból - van, aki próbál tenni ellene s van aki nagy dirrel-durral kilép. Aki marad, az megcsal, az lemond a magánéletről s pótcselekvéseket talál, az gyereket nevel és kevés időt tölt odahaza.
Nem igaz, létezik komoly és igaz szerelem - állítják sokan és példálóznak saját magukkal és kapcsolatukkal. Erre én: - Csak nyugtával a napot és térjünk vissza rá 20 év múlva! Aztán ha még akkor is együtt békességben és boldogságban, akkor átlagoljunk és megállapíthatjuk, hogy azon törpe kisebbséghez tetszenek tartozni, akiknek tényleg sikerült! Ám én mindig és kizárólag a többséggel foglalkozok és arról beszélek! Tehát számszakilag - mint ahogy nagyobb esélyünk van arra, hogy nem nyerjük meg az ötös lottót -, így arra is nagyobb esélyünk van, hogy nem fogjuk megúszni életünket pár nagy és fájdalmas csalódás és szakítás nélkül. Így mi végre van mégis ez az egész?
S ahogy Madách is egy egész színdarabot kerített e kérdés köré (jó, jó, ő az élet értelméről filózofált), így én sem (mi végre is, hiszen nem érek fel hozzá intelligenciában) tudok jobbat kitalálni megoldásként, mint hogy "Ember küzdj és bízva bízzál!" hátha te leszel az a statisztikailag elhanyagolható kisebbség, akinek sikerül és egy gyönyörű szép, bíztató kommentet fogsz ide írni - nekünk, kissé csüggedt egyéneknek...
4 komment
Címkék: értelme párkeresősdinek
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ger 2007.08.15. 12:22:33
Úgy tűnhet, hogy csak a negatív, romboló hatású ciklusoktól kéne tudni megszabadulni, és akkor minden rendbe jönne, s a kapcsolat gyönyörűen virágozhatna. Nos, sajna, ez hiú ábránd. A két polaritás ugyanis kölcsönösen függ egymástól. Az egyik nem létezhet a másik nélkül! A pozitív már önmagában tartalmazza a még meg nem nyilvánult negatívot. Valójában mindkettő ugyanannak a működési zavarnak a két arculata. Itt most arról beszélek, amit általában romantikus kapcsolatnak neveznek, s nem az igazi szeretetről, amelynek nincs ellentéte, mert az az elmén túlról ered. A folyamatos állapotként megélt szerelem és szeretet ma még nagyon ritka. Épp oly ritka, mint a tudatos emberi lény. Tünékeny, futó szeretetpillanatok azonban mégis lehetségesek, valahányszor rés támad az elme áramlatában.
A kapcsolat működészavara a negatív megnyilvánulásokban természetesen könnyebben fölismerhető, mint a pozitívakban. Továbbá könnyebb a negativitás forrását a társadban észrevenni, mint önmagadban... A negativitás sokféle formában jelentkezhet: birtokolni akarás; féltékenység; irányítani akarás; zárkózottság és kimondatlan neheztelés; az igény. hogy mindig neked legyen igazad; érzéketlenség és állandó önmagaddalvaló foglalkozás; érzelmi követelődzés és manipulálás; erős késztetés a vitatkozásra, kritizálásra, ítélkezésre, hibáztatásra vagy támadásra; harag; tudattalan bosszú a szülőtől a múltban elszenvedett fájdalomért; düh és testi erőszak.
A pozitív oldalon „szerelmes vagy' a partneredbe. Eleinte ez az állapot mély elégedettségérzéssel tölt el. Nagyon élőnek érzed magad. Létezésed hirtelen értelmet nyert, mert valakinek szüksége van rád, valaki akar téged, és azt érezteti veled, hogy kivételesen fontos vagy a számára. Te ugyanígy viszonyulsz őhozzá. Amikor együtt vagytok, akkor egésznek érzed magad. A „szerelemérzés" annyira intenzív lehet, hogy őrajta kívül a világon minden más elhalványul, jelentéktelenné törpül. Ugyanakkor talán már megfigyelted, hogy erre az állapotra hasonló intenzitású hiány- és ragaszkodásérzés is jellemző! Függőségi viszonyba kerülsz ezzel az emberrel, a rabjává válsz. Úgy hat rád, mint egy drog. Földobódsz, amikor hozzájutsz a droghoz, de annak már csupán a lehetősége vagy akár gondolata is, hogy eltűnhet az életedből, féltékenységhez, birtoklási vágyhoz, érzelmi zsarolás útján történő manipulációs kísérletekhez, hibáztatáshoz és vádaskodáshoz, röviden: a veszteségtől való félelemhez vezethet. Ha az illető elhagy, akkor az kivételes intenzitású haragot vagy a legmélyebb bánatot és kétségbeesést ébresztheti benned. A szerető gyöngédség egy pillanat alatt vad támadássá vagy rettenetes bánattá változik át. Hát hová tűnt a szerelem? Átváltozhat a szerelem vagy a szeretet egy pillanat alatt saját ellentétjévé? Biztos, hogy szerelem, szeretet volt ez, s nem csupán függőség és csimpaszkodás?
csicsamicsa 2007.08.16. 01:44:38
Ági · http://sebike 2007.08.31. 11:07:12
Viktor Kis 2016.06.06. 17:03:39
eztkeresed.hu/hamis-profil-felismerese-az-online-tarskeresokon/