Virtuális társkeresés

Mi végre hoztam ezt a blogot létre? - vetődik fel az átlagban ez a kérdés, főleg azokban, akik a virtuális társkeresést még úgy mélységében nem is próbálták ki. Bonyolult feladat önmagában is magunk mellé társat találni. A modern - szabadságtól terhelt - világunkban az emberek nemhogy közelednének egymáshoz, hanem a maguk kis mikrokozmoszait kialakítva - mint egy óriáscsillag felrobbanása után megmaradt apró, szakadt részei - távolodnak egymástól. A bizalmatlanság megakadályozza a régi formák, tradiciók, helyek hatékony mûködését s mindenki próbálkozik azzal, amit jónak gondol. Jó esetben. Mert vannak olyanok is, akik munkájukból és hobbijaikból kiindulva nem nagyon járnak idegen emberek közé és szûkös baráti körükben már nem találva senkit inkább megbékélnek a helyzettel és várnak a csodára: hátha a jószerencse eléjük sodor valakit. Vagy igen vagy nem. S aztán ebbôl születnek a rossz, megalkuvós házasságok. De szerencsére vannak, akik viszont hajlandóak aktívan is tenni magányuk megszüntetésért, méghozzá a technika legújabb vívmányának igen kényelmes módszerével: online társkeresôkbe jelentkeznek be. A mód kényelmes, mert otthoni karosszékbôl is mûvelhetô, kockázatmentes, mert a visszautasítás nem oly sértô, megalázó, mint pl. egy szórakozóhelyen, izgalmas, mert egyszerre részegítôen nagy számú delikvensbôl választhatunk, olcsó, mert a havidíj még mindig gazdaságosabb, mint bármilyen rendezvényre a belépô, tehát sok szempontból egy igazi jótétemény: DE NEM CSODASZER! Valójában ez is az élet leképezôdése, s itt is elôfordulnak bunkók, megtévesztô emberek, szórakozni-másokat átverni akarók, dilisek, lelki betegek, félrelépôk, mûveltek és mûveletlenek, érdekesek és unalmasak, lúzerek és nyerôk, szépek és nagyon csúnyák, kíváncsiskodók és rákattantak: miért is lenne ez jobb, mint a való világ, ha a szereplôi ugyanazok?! Viszont - ha valaki már gyakorlatra tesz szert, jó emberismerô, akkor itt ki tudja szűrni azokat, akik a negatív kategóriába tartoznak, akiket széles ívben el kell kerülni! Ebben a blogban próbálom majd összeszedni mindazt, amit eddig tapasztaltam, hogyan kell jó, informatív adatlapot készíteni, honnan tudhatjuk, hogy melyik adatlap kamu, NETikett, lúzerek és nyertesek, képek elemzése, levelezéstôl a randiig, társkeresô oldalak rangsora és sajátosságaik, kik és miért szórakoznak, biztonság, jó elsô levél, stb.... Szívesen veszem majd a hozzászólásokat, amelyek egyrészt majd árnyalni fogják a képet, másrészt remélem, a beküldött történetekkel szórakoztatva lehet megmutatni a netes ismerkedés hasznát, létjogosultságát, eredményeit és esetleges buktatóit, hogy a jogtalanul illetett negatív kritkát és indoklatlanul rárakodott - "Te miért itt ismerkedsz, hiszen te tök normális vagy?!" - értetlenkedést valami jobbító szándékú és hasznos kritikává, javaslatokká fordíthassuk.

Vidéki turnék avagy a netes távkapcsolatokról

2007.09.10. 08:46 Line24

Az internet határtalan. Nincsenek fizikai, sem társadalmi, sem anyagi korlátok. Mindenki csak böngészik, legfőképpen a fotós adatlapokon, s ha meglát egy szép arcot, akkor beleolvas. Biztosan állíthatom - kedves társkereső olvasóm -, párszor már elgondolkoztál egy szimpatikus külső láttán - mégha utólag kiderült vidéki is -, hogy írsz neki: nem számít a távolság, a távkapcsolat nyűgje, ő annyira tetszik s érte mindent megtennél, igaz?
Létezik mélyen elraktározva tudatunkban egy belénk ivódott arc, alak, egy nézés, mosoly, ami azonnal megfog. Mindenkinél más, mindenki másért rajong titkon, öntudatlanul. S ha ezzel - a zsigerek, rég elfeledett emlékekből táplálkozó idollal - találkozunk az utcán vagy akár az online társkeresők rengetegében, akkor nehezen bírunk ellenállni, hogy ne szólítsuk meg.
Sokan estek már ebbe a hibába. Írtak, bele sem gondolva az utána következő nehézségekbe. Ugyan mennyi örömöt tud adni egy szerelem, de biztos, hogy egy kis türelemmel nem találkozhatunk vele a saját lakhelyünkön is? Muszáj időnket, pénzünket több száz kilométeres falánk utazásokra költeni, abban bízva, hogy ő az egyetlen, ő a kiválasztott?
Lehet-e valakit igazán megismerni a hétvégi találkákból, nincs e az egész eleve halálra ítélve? Két napig bárkiből lehet bármi: bárki tud alkalmazkodni, szerepet játszani. A várakozás olybá szépíti a hibákat is, oly lelkesültté tesz, hogy a rózsaszín köd igazi masszává változik, s beleköt a partnerek lelke, mozdulatlanná téve minden racionalitást.
Előbb-utóbb - ha a neten találkozott felek kapcsolata sikeresnek és tartósnak tűnik - felmerül a kérdés: ki költözzön kihez? Otthagyni mindent - barátokat, rokonokat, szülőket és testvéreket, kollegákat, munkahelyet, biztos állást és karriert, megszokott tájat, szagokat, illatokat, emlékeket - nagyon nehéz. Ezt nem szívesen vállalja fel senki. S itt van az első buktató, az első halálos ítélete a távkapcsolatoknak.
A második, ha már az összeköltözés sikerült. A lelkesült vágyunk fő táplálói a hiányérzet, a kivételes alkalmak lehetősége, a minden múló perc felfokozott kihasználásnak igénye, az együttlétek korlátozottsága hirtelen eltűnik, sőt, ellentétessé változik: minden szabad percet együtt kell tölteni! Sokan itt besokalnak...
A harmadik óriási buktató egymás igazi megismerése. Hogyan élünk a hétköznapokban, hogyan reagál azokban a helyzetekben, amelyekben eleddig nem láthattuk. Ünnapi arc volt az, mit sok-sok hétvégén át figyelhettünk, ám ahogy a mondás tartja, lakva ismerni meg a másikat!
Szóval, amikor olyannyira tetszik, amit fotóin láthatok, megremeg a kezem a send gomb felett, elfog a meggondolatlan kísértés, a bennem lévő nagy vándorló megpöccintené, mert időm mint a tenger, mert valami különlegességet szeretnék, mindig eszembe jutnak ezek az érvek, s azok a kínok, amik nagyon nagy eséllyel várnak rám, ha belevágok egy ilyen szerelembe. S utána rögtön jöhet a bezár button...

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://fvtr.blog.hu/api/trackback/id/tr29160740

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása